Uncategorized

CBN powodue senność

CBN powodue senność

Czym jest CBN?

Kannabinol (CBN) to niepsychoaktywny produkt oksydowania tetrahydrokannabinolu (THC), jaki masowo występuje w suszonym i starym materiale konopnym. Kwaśna postać CBN pod naciskiem ogrzewania jest dekarboksylowana do CBN.

Właściwości CBN

Badacze zbadali iż CBN może powodować apetyt u osób cierpiących na anoreksje, i u chorych u jakich brak apetytu wynikać może miedzy innymi z depresji, leczenia nowotworów i choroby Alzheimera. Wedle doświadczeń przedstawionych w 2003 roku wynika także iż CBN ma duże oddziaływanie znieczulające. Co ciekawe to CBN oraz THC były jedynymi kannabinoidami, jakie łagodziły ból przez wydzielanie endorfin oraz rozluźnienie naczyń krwionośnych. MCBN prawdopodobnie jest najbardziej uspokajającym kannabinoidem ze wszystkich, stanowiąc dobre narzędzie w usuwaniu dolegliwości połączonych z lękiem i stresem.

Które są zalety kannabinolu (CBN)?

Konopie są nierzadko wykorzystywane wśród dla ludzi, jacy narzekają na bezssenność, a kannabinol jest powodem ich efektywności. Wedle wszelkich doniesień, CBN jest kannabinoidem odpowiedzialnym za uspokajające oddziaływanie konopi. To dlatego szczepy o dużej zawartości CBN idealnie nadają się do użytku nocnego.

Kannabinol może odzwierciedlać wiek konopi

Podczas badania idealnego szczepu, istotne jest, żeby rozumieć co dostajesz. To dlatego konieczne są doświadczenia laboratoryjne w takich miejscach jak Steep Hill Lab w Kaliforni, żeby umożliwić chorym rozpoznać pełny profil kannabinoidów w marihuanie. Przed podjęciem decyzji zawsze warto zobaczyć profil kannabinoidowy, jednakże w Europie wciąż nie jest to zbyt modne.